Yaşam konteynerleri daha çok şantiyelerde yatakhane konteyneri ve ofis konteyneri olarak tercih edilir. Üretim tesisinde kullanıma hazır halde üretilir ve kullanılacağı alana ulaştığından herhangi bir ek işe gerek kalmadan kullanılmaya başlanır.

Ayrıca şehirlerde konteyner taksi durakları, konteyner güvenlik kabini, kafeterya konteyneri gibi çok farklı kullanım amaçlarına da hizmet eder.

Esnek plan seçenekleri sayesinde çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Bunun yanında konteyner modüllerinin yatay ve düşey yönde birleştirilmesi ile 3 kata kadar büyük binalar da yapılabilir. Birleştirilerek oluşturulmuş konteyner binaları genellikle şantiyelerdeki ihtiyacı karşılar.

Yaşam konteynerleri tüm kullanım alternatiflerinin yanında mülteciler için hızlı çözümlerin başında gelir. Acil bir barınak için hafif ve modüler olması tercih sebebidir. Temel yaşam için gereken güvenlik ve mahremiyet gibi ihtiyaçları fazlasıyla karşılar. Kolayca kurulabilir, depolanabilir ve taşınabilir.

Bunun yanısıra bireysel konut konteynerleri, konteyner bağ evi, hobi konteyneri gibi özel amaçlı kullanımları da mevcuttur.

Yurtdışına sevk edilebilmesi açısından Demonte Konteyner üretimi mevcuttur. Nakliye çeşidine göre paketli halde sevk edilir ve sahada az kişi ile ve çok hızlı kurularak, vinç ile istenildiği yere taşınabilir.

Konteyner Yatakhane